ROMEXPO deschide mâine o nouă ediţie a târgului CONSTRUCT EXPO AMBIENT, o expoziţie dedicată produselor ambientale. Expoziţia va reuni 360 de firme din 19 ţări, care vor prezenta noutăţile în domeniu şi vor oferi publicului produse cu reduceri de preţuri considerabile. Peste 20% din companiile expozante participă în premieră la această manifestare expoziţională, unele dintre ele fiind prezente pentru prima oară în România.
CONSTRUCT EXPO AMBIENT se va desfăşura în perioada 6 - 10 mai 2009, reunind categoriile de produse în cadrul unor saloane dedicate, respectiv: salonul de amenajări interioare şi salonul de uşi şi ferestre - tâmplărie, uşi, ferestre, materiale pentru finisaje, compartimentări interioare, adezivi şi piese de asamblare, decoraţiuni interioare şi corpuri de iluminat, amenajări exterioare şi edilitare.
Gradul de internaţionalizare al târgului este de 38%, expozanţii străini provenind din ţări cum ar fi: China, Elveţia, Austria, Germania, Turcia, Ungaria, Italia, Cehia, Franţa, Grecia, Spania, Slovacia, Polonia şi Serbia. CONSTRUCT EXPO AMBIENT este o expoziţie cu vânzare, dedicată nu numai specialiştilor, ci şi publicului larg.




































