Primăria Municipiului Baia Mare va construi, în acest an, din fondurile Agenţiei Naţionale pentru Locuinţe (ANL), 340 de apartamente. Directorul tehnic al Primăriei Baia Mare, Traian Florea, a declarat, vineri, că cele 340 de locuinţe vor fi apartamente de două şi trei camere, dar şi garsoniere. Primele două blocuri, care au în componenţă 50 de apartamente, sunt în stare avansată de construcţie şi finisare. Potrivit Rompres, imobilele vor fi date în folosinţă până la finele anului. "Contribuţia bugetului local pentru construcţia blocurilor prin ANL este de 203.981 lei. Blocurile au opt, respectiv, patru etaje şi sunt aşezate în zona centrală a Municipiului Baia Mare. Proiectul de construcţie a celor 340 de locuinţe a fost propus la ANL în anul 2001, dar abia acum a ajuns pe lista de priorităţi", a precizat Traian Florea.
Apartamente ANL în Baia Mare
R.P. Ştirile Zilei / 10 martie 2008




































