ArcelorMittal, cel mai mare producător mondial de oţel, va amâna planul în valoare de 20 miliarde de dolari privind construirea a două fabrici în India, din cauza recesiunii mondiale, transmite Bloomberg.
Construcţia fabricilor va fi suspendată până în 2014, iar capacitatea lor de producţie ar putea fi redusă, a declarat Vijay Kumar Bhatnagar, directorul general al diviziei din India a ArcelorMittal.
Articol disponibil numai pentru abonaţi.
Autentificare Abonaţi
Toţi cititorii revistei BURSA CONSTRUCŢIILOR au primit Gratuit ABONAMENT ca să poată avea acces la revistă.
Utilizator: cititorParola: bursa




































