Amplele şi numeroasele proiecte imobiliare care au invadat Capitala în ultimii ani au adus clădiri cu o arhitectură îndoielnică şi inserţii nefericite în zone centrale ale oraşului. Iulia Stanciu, purtătorul de cuvânt al Ordinului Arhitecţilor din România (OAR) filiala Bucureşti, ne-a declarat că de această situaţie sunt vinovaţi atât edilii care au eliberat autorizaţiile de construcţie, cât şi arhitecţii care au elaborat proiectele.
Articol disponibil numai pentru abonaţi.
Autentificare Abonaţi
Toţi cititorii revistei BURSA CONSTRUCŢIILOR au primit Gratuit ABONAMENT ca să poată avea acces la revistă.
Utilizator: cititorParola: bursa








































