Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 6 / 2025

CompaniiVerbund construieşte un parc eolian de 200 MW în judeţul Tulcea

Articol preluat din ziarul BUrsa Ştirile Zilei /

Verbund estimează că va începe, în luna iunie a anului viitor, la Casimcea, judeţul Tulcea, construcţia primului parc eolian din România al companiei austriece, care ar urma să intre în exploatare în ianuarie 2012. Potrivit Mediafax, parcul, care va avea o capacitate instalată de circa 200 MW, ar urma să producă anual 608 GWh de electricitate. Proiectul va fi finanţat atât din sursele proprii ale Verbund, cât şi din surse atrase. Compania este controlată în proporţie de 51% de statul austriac.

Revista
BURSA Construcţiilor

Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

Locuinţe

Piaţa Imobiliară

Proiecte

Amenajări

Smart City

Materiale

Preţuri

Finanţare

Investiţii

Consilier

Internaţional