Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 3 / 2026

Dezbatere pe tema strategiei privind managementul apelor

C.P. Ştirile Zilei /

www.mmediu.ro

www.mmediu.ro

"Strategia pe termen scurt, mediu şi lung privind Managementul Integrat al Apelor" a fost dezbătută, marţi, 13 iulie, în cadrul unei întâlniri informale, la care au luat parte domnul László Borbély, Ministrul Mediului şi Pădurilor, alături de domunul Dan Cârlan, Secretar de stat, Csaba Dávid, director general al Administraţiei Naţionale "Apele Române" (ANAR), directori din cadrul Ministerului, foşti miniştri ai Mediului şi foşti directori ai ANAR, informează un comunicat remis redacţiei.

Scopul întâlnirii a fost punerea în comun a experienţelor participanţilor în ceea ce priveşte prevenirea şi protecţia împotriva inundaţiilor şi a efectelor acestora. "Cei prezenţi au fost de acord cu propunerea de a se înfiinţa o autoritate de management al apelor în cadrul Ministerului Mediului şi Pădurilor, ca unică Autoritate de coordonare a activităţilor de management al apelor", a declarat ministrul László Borbély.

Această întâlnire este prima dintr-o serie de astfel de întâlniri, următoarea va avea loc în septembrie, precizează comunicatul.

Revista
BURSA Construcţiilor

Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

Locuinţe

Piaţa Imobiliară

Proiecte

Amenajări

Fotoreportaj

Preţuri

Finanţare

Investiţii

Companii

Internaţional