Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 5 / 2026

Imobil cu funcţiuni mixte dezvoltat de Business Hotels Investment

Fotoreportaj /

Imobil cu funcţiuni mixte dezvoltat de Business Hotels Investment
  • document ataşat apasă aici pentru a descărca.

    Business Hotels Investment dezvoltă un imobil cu funcţiuni mixte, hoteliere şi conexe, pe str. Expoziţiei din Capitală. Investiţia presupune şi realizarea branşamentelor şi a utilităţilor, construirea de drumuri private şi parcări, amenajarea de spaţii verzi şi împrejmuirea acestora.

    Hotelul va fi operat de Swissotel - Part of Accor Hotels. Proiectantul coordonator este Architect Service, proiectul de arhitectură fiind întocmit de aceeaşi firmă, iar cel de structură - de Arcadia Engineering. Proiectantul de instalaţii este MC Generla Construct, firma care a proiectat faţada este Bridge Blue Consultancy, iar Project Managerul este Vitalis Consulting. Antreprenorul general al lucrării este compania Alliance Properties.

    Durata de execuţie a lucrărilor a fost prevăzută la 36 de luni, investiţia fiind demarată în martie 2023.

    Ştirile zilei

    Revista
    BURSA Construcţiilor

    Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

    Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

    Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

    În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

    Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

    Locuinţe

    Piaţa Imobiliară

    Proiecte

    Amenajări

    Materiale

    Fotoreportaj

    Preţuri

    Finanţare

    Investiţii

    Perspective

    Companii

    Internaţional