Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 6 / 2025

INFRASTRUCTURĂ RUTIERĂCNADNR a scos la licitaţie lucrările pentru construcţia variantei de ocolire Braşov

C.P. Ştirile Zilei /

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) a transmis spre publicare în Sistemul Electronic de Achiziţii Publice (SEAP) anunţul de participare la licitaţia pentru contractul de construcţie a variantei de ocolire a Municipiului Braşov - Lot 1: Tronson I, DN 1 - DN 11 şi Lot 2: Tronson III, DN 13 - DN 1.

Potrivit CNADNR, proiectul are ca scop realizarea a 13,63 km de drum naţional cu 4 benzi, cu o valoare estimată de 256,3 milioane de lei fără TVA. Astfel, contractul pentru Lotul 1: Tronson I DN 1 - DN 11, cu o lungime de 7,292 km, are o valoare estimată de 147,7 milioane de lei fără TVA, iar cel pentru Lotul 2: Tronson III DN 13 - DN 1 (6,34 km) se ridică la 108,5 milioane de lei fără TVA.

Execuţia lucrărilor pentru fiecare lot va dura 12 luni, la care se adaugă 24 luni perioada de garantie. Finanţarea va fi asigurată prin FEDR şi de la bugetul de stat.

           

Revista
BURSA Construcţiilor

Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

Locuinţe

Piaţa Imobiliară

Proiecte

Amenajări

Smart City

Materiale

Preţuri

Finanţare

Investiţii

Consilier

Internaţional