Bursa Construcţiilor
Revista Bursa Construcţiilor nr. 6 / 2025

Interioare din Europa si Asia, cu arhitecti si designeri premiati, la GIS 2012

I.D. Ştirile Zilei /

Expoconferinta Internationala de Arhitectura GIS va debuta la Bucuresti in data de 18 iunie , in cadrul Marriott Grand Hotel.

Timp de doua zile, arhitecti si designeri premiati la ultimele editii ale concursurilor internationale, isi vor prezenta la GIS 2012 proiectele castigatoare. Printre invitatii de renume se numara: castigatoarea Interior Design & Architecture Awards 2011, arh. Nini Andrade Silva, Portugalia; castigatorul International Property Awards 2011, arh. Can Elmas, Turcia; castigatorii Lighting Design Awards 2012, arh. Barry Hannaford, Dubai si arh. Dominic Harris, Marea Britanie; Presedintele Asociatiei Internationale a Lighting Designerilor, arh. Kevin Theobald si Presedintele Asociatiei Europene a Managerilor de Hoteluri, Peter Bierwirth.

Peste 400 de arhitecti, designeri si lighting designeri vor discuta la GIS, in doua sesiuni plenare si trei sectiuni specializate, despre arhitectura de interior, design, mobilier si iluminat din proiectele de birouri, hoteluri si cladiri comerciale. Subiectele din program includ: "Arhitectura romaneasca, intre nivelul ochilor si orizont", "More Design - More

Profit?", "Success Factor Design in Hospitality", "Magic Ice Museum Interior Design", "Salina Turda: Spectacol in adancuri", "Hearst Tower - Manhattan""s first Gold

LEED building", "The Quality of Light" etc.

GIS 2012 este al doilea din seria evenimentelor cu participare internationala organizate de Ordinul Arhitectilor din Romania in acest an. Urmeaza RIFF, pe 19 si 20 noiembrie.

Revista
BURSA Construcţiilor

Vreţi să fiţi la curent cu proiectele iniţiate sau în dezvoltare pe întreg cuprinsul ţării? Care sunt planurile autorităţilor locale în ceea ce priveşte investiţiile în construcţia de locuinţe, spaţii comerciale şi de birouri, infrastructură?

Vreţi să aflaţi noutăţile pe piaţa materialelor de construcţie?

Peste optzeci de pagini cu informaţii utile în revista "Bursa Construcţiilor"!

În exclusivitate - devize pe proiect, preţurile medii ale materialelor şi serviciilor de construcţii.

Aflaţi care sunt cele mai bune plasamente imobiliare ! Ce şi unde se va construi, care sunt proiectele în curs de execuţie şi toate informaţiile necesare unui investitor pe piaţa imobiliară (preţuri, tendinţe din Bucureşti şi din întreaga ţară).

Locuinţe

Piaţa Imobiliară

Proiecte

Amenajări

Smart City

Materiale

Preţuri

Finanţare

Investiţii

Consilier

Internaţional