Lucrările de execuţie la străzile Brâncoveanu şi Oneştilor din Oraşul Oradea, au fost finalizate la începutul acestei luni. Îndeplinirea obiectivelor proiectului a fost asigurată de firma Selina, potrivit unui comunicat remis redacţiei.
Proiectul a cuprins lucrările aferente străpungerii străzii Constantin Brâncoveanu până în strada Oneştilor, în valoare de 275.000 lei. Străpungerea a fost realizată în vederea decongestionării traficului din zona Decebal şi Tudor Vladimirescu.
De asemenea, a fost amenajată giraţia provizorie a intersecţiei Oneştilor- Cazaban-strada Constantin Brâncoveanu (150.000 lei). În cursul acestei săptămâni, elementele de montaj ale giraţiei vor fi înlocuite cu borduri de cauciuc, care prezintă avantajul că nu mai necesită spargerea carosabilului, precizează comunicatul





































