România a înregistrat o creştere anuală de şapte la sută a lucrărilor de construcţii, în luna ianuarie 2009, comparativ cu aceeaşi lună a anului trecut, ceea ce o plasează pe locul secund în Uniunea Europeană (UE 27), fiind depăşită doar de Polonia, care a înregistrat o creştere de 9,1%, potrivit datelor preliminare prezentate luni de Oficiul European de Statistică (Eurostat).
Articol disponibil numai pentru abonaţi.
Autentificare Abonaţi
Toţi cititorii revistei BURSA CONSTRUCŢIILOR au primit Gratuit ABONAMENT ca să poată avea acces la revistă.
Utilizator: cititorParola: bursa




































