Federaţia Sindicală a Sideurgiştilor-Metarom, Sindicatul Solidaritatea, Uniunea Sindicatelor Independente "Forum" şi Uniunea Teritorială a Sindicatelor Libere-Căi Ferate Uzinale-Linii, adică toate organizaţiile sindicale de pe platforma siderurgică gălăţeană au respins, marţi, măsura trimiterii muncitorilor în şomaj tehnic în condiţiile comunicate de patronat, şi anume ca în intervalul 1 aprilie-1 iulie fiecare dintre cei 12.500 de salariaţi ai combinatului să stea acasă prin rotaţie, câte zece zile, perioadă în care să fie plătit cu 75% din salariu şi cu sporul de vechime, transmite corespondentul NewsIn.
Articol disponibil numai pentru abonaţi.
Autentificare Abonaţi
Toţi cititorii revistei BURSA CONSTRUCŢIILOR au primit Gratuit ABONAMENT ca să poată avea acces la revistă.
Utilizator: cititorParola: bursa




































